Novinky a praktické informace pro zákazníky

Na těchto stránkách naleznete vždy aktuální novinky, návody a jiné praktické informace.

Václav Ambrož

WordPress aktualizován na verzi 6.4.1

Nedlouho po vydání nové řady 6.4 redakčního systému WordPress zde máme opravnou verzi 6.4.1, která řeší tyto 4 chyby. Další informace o této nové verzi lze jsou k dispozici zde.

Všechny aplikace zákazníků, které spravuji, byly aktualizovány na tuto novou verzi (neplatí to pro klienty, kteří si z nějakého specifického důvodu ponechali starší verzi nebo si aplikaci spravují sami).

Publikováno 09.11 2023 v 10:25 hod. | Kategorie: Novinky

WordPress aktualizován na verzi 6.4

Vyšla nová aktualizace redakčního systému WordPress. Více informací o nové verzi lze nalézt zde.

Všechny aplikace zákazníků, které spravuji, byly na tuto verzi aktualizovány (netýká se to samozřejmě klientů, kteří mají ze specifických důvodu zachovávánou nějakou starší verzi nebo si aplikaci spravují sami).

Publikováno 07.11 2023 v 23:59 hod. | Kategorie: Novinky

Aktualizace u captcha-for-contact-form-7

Pokud máte v rámci svých webových stránek, které využívají redakční systém WordPress, aktivovaný plugin captcha-for-contact-form-7 pro přidávání bezpečnostní captchy k formulářům, tak si dejte pozor na automatické aktualizace tohoto pluginu. Dobré je mít vyplněný správný e-mail správce webu v administraci WordPressu, aby se o této aktualizaci včas dozvěděl.

Aktualizace plugin deaktivuje

Setkal jsem se totiž s tím, že aktualizace plugin deaktivuje a místo captchy na stránkách pak vidíte kód typu:

[f12_captcha f12_captcha-268 captcha:image]

V tomto směru se stačí přihlášit do administrace vašeho WordPressu a plugin znovu aktivovat. U klientů, kterým se o WordPress starám já, jsem toto samozřejmě opravil.

Publikováno 05.11 2023 v 12:59 hod. | Kategorie: Chyby

WordPress aktualizován na verzi 6.3.2

Vyšla nová aktualizace redakčního systému WordPress, která obsahuje 22 oprav chyb v rámci block editoru a 6 bezpečnostních oprav. Více informací lze nalézt zde.

Všechny aplikace zákazníků, které spravuji, byly na tuto verzi aktualizovány (netýká se to samozřejmě klientů, kteří mají ze specifických důvodu zachovávánou nějakou starší verzi nebo si aplikaci spravují sami).

Vydání příští hlavní verze (6.4) je plánováno na 7. listopad 2023.

Publikováno 13.10 2023 v 01:12 hod. | Kategorie: Novinky

Opencart – open_basedir chyba

Setkal jsem se při instalaci e-shopového řešení Opencart s chybou:

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/www/tmp:/home/www/domena/www/subdomena:/etc/ssl/certs:/usr/share/php:/usr/share/geoip) in /home/www/domena/www/subdomena/system/storage/vendor/twig/twig/src/Loader/FilesystemLoader.php on line 91
The "/" directory does not exist ("/").: in /home/www/domena/www/subdomena/system/storage/vendor/twig/twig/src/Loader/FilesystemLoader.php on line 92

Řešení je v tomto směru jednoduché a našel jsem ho zde. Stačí změnit v souboru:

system/storage/vendor/twig/twig/src/Loader/FilesystemLoader.php

Tento kód:

$checkPath = $this->isAbsolutePath($path) ? $path : $this->rootPath.$path;

Na:

$checkPath = $this->rootPath.$path;

Třeba se to někomu bude taky hodit.

Publikováno 19.09 2023 v 17:25 hod. | Kategorie: Chyby

WordPress aktualizován na verzi 6.3.1

Včera (29.8. 2023) vyšla nová aktualizace redakčního systému WordPress, která obsahuje 4 opravy chyb v jeho jádru a 6 oprav v rámci block editoru. Více informací lze nalézt zde.

Všechny aplikace zákazníků, které spravuji, byly na tuto verzi aktualizovány (netýká se to samozřejmě klientů, kteří mají ze specifických důvodu zachovávánou nějakou starší verzi nebo si aplikaci spravují sami).

Vydání příští hlavní verze (6.4) je plánováno na listopad 2023.

Publikováno 30.08 2023 v 02:14 hod. | Kategorie: Novinky

WordPress aktualizován na verzi 6.3

Chtěl bych informovat své klienty, že jejich aplikace, které běží na redakčním systému WordPress, byly aktualizovány na nejnovější verzi 6.3, která byla vydána včerejší den (8.8.2023). Více informací ohledně této verze můžete nalézt na jejich oficiálních stránkách zde.

Netýká se to samozřejmě klientů, kteří mají ze specifických důvodu zachovávánou nějakou starší verzi nebo si aplikaci spravují sami.

Publikováno 09.08 2023 v 16:20 hod. | Kategorie: Novinky