Vašek Ambrož

Dovolte mi se krátce představit, ať víte, kdo bude stát za vaším novým webem, vylepšeným řešením, opravou, konzultací nebo za tím, na čem se společně dohodneme.

Václav Ambrož

Základní informace

Jmenuji se Vašek Ambrož, narodil jsem se před 39 lety a 15 let se živím v oblasti informačních technogií. Aktuálně 8 let pracuji jako administrátor linuxových systémů ve společnosti Český hosting a necelý 1 rok podnikám jako tvůrce webových stránek.

Práce pro mě nikdy nebyla nějakou povinností, nebo dokonce utrpením, ale vždy se snažím dělat takovou práci, která mě baví, nebo si ji udělat tak, aby mě bavila. Rád se stále posouvám dopředu, a proto je přirozeně mou další velkou vášní duchovní a osobnostní rozvoj, kterému se vedle práce také neustále věnuji.

Člověk ale musí pečovat nejen o svou mysl a ducha, ale také o své tělo, a proto je mým dalším velkým koníčkem cvičení v posilovně, kde se rád snažím sem tam něco pozvedat. Co se týče dalších sportů, tak jsem se v mládí věnoval aktivně hlavně fotbalu, kdy jsem byl 7 let fotbalovým brankářem, a proto mám i k němu blízko.

Možná o člověku něco vypoví i to, co má rád. Já vedle cvičení hodně rád čtu, právě knihy duchovního a osobnostního rozvoje (pokud bych měl jmenovat jednu z mnoha oblíbených knih, tak by to byla třeba Hovory s Bohem od Neala Donalda Walsche).

Mediím, televizi, politice a sociálním sítím se snažím vyhýbat, ale určitě občas nepohrdnu kvalitním filmem/seriálem nebo hudbou. Z filmů mohu zmínit třeba Vykoupení z věznice Shawshank, a seriálová jednička je pro mě Hranice nemožného, a v hudbě jsem milovníkem skupiny Queen a Freddieho Mercuryho.

Když už jsme výše nakousli ten fotbal, tak v něm jsem skalní fanoušek týmu Manchester United, a mým historicky nejoblíbenějším hráčem, vzhledem k tomu, že jsem také chytal, je Peter Schmeichel. Jako každý chlap samozřejmě také miluji sledovat náš národní sport – hokej. Zde jsem, vzhledem k tomu, kde jsem vyrůstal, fanoušek týmu HC Motor České Budějovice.

Pracovní životopis

S prací v IT mám více než 15 let zkušeností jako zaměstnanec a 1 rok jako freelancer. Pro mě není práce jen povoláním či podnikáním, ale zábavou, kterou si užívám každý den. Neustále se posouvám vpřed a stále se vzdělávám, a proto jsem se přirozeně začal zajímat i o průmysl osobního rozvoje. Kromě toho rád trávím čas i ve fitness centru, abych si udržoval vedle zdravé mysli i zdravé tělo.

Mé IT dobrodružství začalo v roce 2008, kdy jsem se připojil k týmu zákaznické podpory 2. úrovně ve společnosti Forpsi. Tam jsem působil až do roku 2015. V roce 2016 jsem se rozhodl posunout svou kariéru ještě dál a věnovat se administraci Linux serverů ve společnosti Český hosting, kde úspěšně působím dodnes.

Nicméně mě vždy lákalo nejen hostování aplikací a řešení provozních problémů, ale také samotná tvorba aplikací. Často jsem si je vytvářel pro sebe, abych si usnadnil a zautomatizoval práci. V roce 2022 jsem se konečně rozhodl, že zužitkuji své zkušenosti a vášeň do podnikání a začnu jako nezávislý podnikatel v oblasti tvorby webů. Od 12. září 2022 se tento sen stal skutečností.

Další informace o mém podnikání naleznete také na Navolnenoze.cz.